11 klass, orgaaniline keemia

Probleemid, nõuanded, soovitused orgaanilise keemiaga seoses.
Vasta
Sõnum
Autor
Helenaz
Postitusi: 1
Liitunud: 27 Apr 2013, 12:24
Haridustase (kraad): 11

11 klass, orgaaniline keemia

#1 Postitus Postitas Helenaz » 27 Apr 2013, 12:32

Tere.

Olen oma keemiaga hätta jäänud ja googeldades leidsin selle foorumi. No ja ma siis proovin, ehk saan ma siit abi.
Kuna ma ise ei oska keemiat peaaegu üldse. Proovisin manustesse faili lisada, kuid ei õnnestunud. Lisan selle näidisülesanded siis siia.

Näidisülesanded orgaanilise keemia 1.

Kirjuta 1) 4 süsiniku aatomiga tsüklilise alkaani a) molekulivalem b) lihtsustatud struktuurvalem c) graafiline kujutis
2) 6 süsiniku aatomiga atsüklilise alkaani a) molekulivalem b) täielik struktuurvalem
c) graafiline kujutis

Kirjuta normaalheksaani graafiline kujutis ja kõikide tema isomeeride lihtsustatud struktuurvalemid. Nimeta need isomeerid.

Koosta nende ainete valemid ja leia nimetatud ainete hulgast heptaani isomeerid:
3-etüülpentaan; 2,3,4- trimetüülpentaan; 2,3-dimetüülpentaan; 2,4 – dimetüülpentaan;
2-metüülheksaan; 3,3 – dimetüülpentaan, metüültsüklopentaan, 1,2 – dimetüültsüklobutaan.

Määra ainetes süsiniku keskmine oksüdatsiooniaste ja järjesta ained kütteväärtuse kasvu põhjal: C12H26 C3H7OH CH3CH2CH(CH3)CH3 C C3H8

Koosta etaani, propaani, butaani, heksaani täieliku põlemise võrrandid. Määra lähteainete hulgas oksüdeerija ja redutseerija.

Võrdle normaalheksaani ja 2,3 – dimetüülbutaani tihedust, keemis- ja sulamistemperatuuri. Kas need ained on hüdrofiilsed või hüdrofoobsed?

tauri
Saidi administraator
Postitusi: 453
Liitunud: 06 Sept 2010, 13:50
Haridustase (kraad): Gümnaasiumi loodusteaduste õpetaja

Re: 11 klass, orgaaniline keemia

#2 Postitus Postitas tauri » 07 Mai 2013, 22:26

Neid ülesandeid on päris palju. Ma soovitaks lugeda siit.

Vasta