1. leht 1-st

Kuidas õppida keemiat

Postitatud: 22 Nov 2012, 13:30
Postitas Kati Ioon
Mul on tekkinud (hull) kinnisidee, minna edasi õppima erialale, kuhu sissesaamiseks pean eelnevalt tegema keemia riigieksami. Noh, nii ikka tehakse, kuid minu puhul on mõned agad...
1) Oma keskhariduse sain ma õhtukast
2) Sellest on nüüd juba omajagu aega möödas (5 aastat)
3) Pikalt arvasin enda suunaks pehmed alad (sotsiaalvaldkond, filoloogia jne)

Ma isegi alustasin õpinguid ühel sellisel erialal. Kuid see oli totaalne pettumus, sest ma ootasin õpingutelt uusi teadmisi, ahhaa efekte ning ajule mõnusat koormust. Kuid sain hoopis slaidide auditooriumis ette lugemist, hunnikute viisi kuiva teooriat, mida siis punktuaalselt pähe pidi õppima ning küsimustele vastused stiilis - "see on hea küsimus aga ma ei oska sellele praegu vastata".
Ja siis jõudsingi ma hoopis uute eesmärkideni.

Kas kellelgi on veel kogemusi taolise kannapöörde vallas?
Kas keemiat on üldse võimalik poole aasta jooksul piisavalt selgeks saada, et üsna hea tulemusega eksam sooritada?
Kuidas oleks kõige arukam keemiat õppida?
Ja minu kõige olulisem küsimus - kas oleksid huvitatud või tead kedagi, keda huvitaks keemia õpetamine eraviisiliselt? Muidugi tasustatult.

Re: Kuidas õppida keemiat

Postitatud: 22 Nov 2012, 20:50
Postitas tauri
See on küll ainult minu arvamus, aga ma arvan, et on võimalik küll õppida poole aasta keemia nii selgeks, et eksam heale tulemusele teha. Enamus teemasid on varasemalt läbi võetud, seega tuleb see kõik uuesti meelde tuletada. Väga oluline roll on motiveeritusel. Kuna lugeda ja kirjutamist on palju, siis ei tohi loobuda või asja viimasele minutile jätta.
Iseõppimisel tuleb tähelepanu pöörata mitmele asjale. Peab täpselt teadma, mis teemad on ununenud, aga mis saab kerge vaevaga selgeks. Kõige olulisemad on need teemad, mida ise on raske õppida. Need tuleb kiiresti avastada, sest siis jääb aega, et kellegi teise käest abi küsida.
Riiklikku õppekava tuleb kindlasti vaadata, kuna seal on kirjas, mida õpilane gümnaasiumi lõpuks peab teadma. Õpikutes on mitmeid teemasid, mida nii detailselt ei pea teadma.
Kuna viis aastat on koolist möödas, siis ma soovitan alustaga põhikooli õpikutega. Kui kohe alustada gümnaasiumi õpikutega, võib tekkida oht, et motivatsioon langeb, kuna järsku tuleb palju mõisteid, mis on ununenud.