1. leht 1-st

Reedel, 23. septembril 2011 üleeuroopaline Teadlaste Öö

Postitatud: 19 Sept 2011, 09:25
Postitas tauri
Teadlaste Öö on Euroopa Komisjoni initsiatiivil loodud üleeuroopaline erinevaid teadusringkondi – ülikoole, akadeemiaid, teaduskeskusi, muuseume, laboratooriume jt akadeemilisi organisatsioone – ühendav suurüritus, kus ühe öö(päeva) jooksul toimub palju erinevaid teadust ja teadlasi ühiskonnale tutvustavaid ja lähendavaid üritusi atraktiivses ja lõbusas võtmes. Eesmärgiks on laiemale publikule tutvustada nii teadlasi kui ka nende tegemisi.

Teadlase elukutset ümbritsevad kahjuks paljud väärarusaamad, mida püütaksegi selle üritusega kummutada. Näiteks arvatakse, et teadlased on üldjuhul igavad ja kinnised inimesed, kelle elu piirdub laboriga. Aga see ei ole nii!

Teadlased on inimesed, kelle huvi maailmas toimuvate sündmuste vastu on harilikust suurem ja neil on tihtipeale vägagi huvitavad elud. Teadlased on meie ühiskonna aarded ja neid peab hoidma. Teadlaste ja teaduse lähendamine avalikkusele ongi SA Teaduskeskuse AHHAA ja Eesti Teaduste Akadeemia põhieesmärk Teadlaste Ööl. Teadlaste Ööd tähistatakse maailmas alates 2005. aastast.

Täpsem informatsioon viidatud allikast.

Allikas:
http://www.ahhaa.ee/TeadlasteOo2011/?esileht

Re: Reedel, 23. septembril 2011 üleeuroopaline Teadlaste Öö

Postitatud: 22 Sept 2011, 14:43
Postitas tauri
Reedel võib tavapärasest rohkem näha suuremal hulgal teadlasi ja teadushuvilisi kõiksugu põnevaid üritusi korraldamas, sest toimub Teadlaste Öö. Ülikoole, akadeemiaid, teaduskeskusi, muuseume, laboratooriume jt akadeemilisi organisatsioone ühendava suurürituse raames toimub enam kui kolmsada põnevat teadussündmust üle Eesti. ETV alustab ürituste ülekannet kell 21. 40.

Re: Reedel, 23. septembril 2011 üleeuroopaline Teadlaste Öö

Postitatud: 22 Sept 2011, 14:45
Postitas tauri
TÜ Chemicum
Kell 19.00- 22.00 õppelaborite avatud uste öö. Aparatuuri ja põnevate katsete tutvustus väiksematele ja suurematele keemiahuvilistele.
Kell 19.30- 21.00 Teadlaste ÖÖ loengusari

Ph.D. Uko Maran “Arvuti kui katseklaas”
Prof. Ivo Leito “Analüütilisest keemiast nii ja teisiti”

Kell 20.00 ja 21.00 “Teaduslik alkeemia” – valmistame kulda, äratame metalli ellu ja laseme džinni välja.
Lisamaterjal – http://keemiavideod.ut.ee" onclick="window.open(this.href);return false; täisversiooni esmaesitlus.

http://www.ahhaa.ee/TeadlasteOo2011/?ajakava